Dolnośląskie Centrum Dziecięce

Poznaj nasze centrum medyczne dla dzieci


NOWA JAKOŚĆ W OPIECE MEDYCZNEJ


Kim jesteśmy?

Dziecięce Centrum Medyczne jest jedną z najbardziej nowoczesnych placówek medycznych dla dzieci. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie małym pacjentom wszechstronnej opieki medycznej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Zapewniamy opiekę pediatryczną, kompleksowy zakres konsultacji specjalistycznych, dostęp do diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej oraz szczepienia. Centrum Dziecięce to wielospecjalistyczny ośrodek oferujący opiekę medyczną na najwyższym poziomie zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych.


Stworzone dla Dzieci

Naszą misją jest budowanie pozytywnych relacji między lekarzem a dzieckiem tak, aby proces leczenia nie zakłócał beztroskiego dzieciństwa. Z myślą o dobrym samopoczuciu małych pacjentów, przestrzeń przychodni zaaranżowana jest w taki sposób, aby dzieci oraz ich opiekunowie nie odczuwali dyskomfortu wiążącego się z wizytą u lekarza – ciepła kolorystyka wnętrz, ozdoby ścienne, kącik zabaw, pokój dla karmiącej mamy – to elementy tworzące przyjazną atmosferę. Na naszych milusińskich czeka kącik zabaw, animacje i bajki wyświetlane na ekranach zamontowanych w poczekalni oraz wiele udogodnień, tak aby zapewnić maluchom przyjazną atmosferę, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa oraz aby maksymalnie skrócić dziecku czas oczekiwania na wizytę.

PROFESJONALIZM I KOMPLEKSOWA OPIEKA MEDYCZNA W JEDNYM MIEJSCU TO NASZ ATUT


Pełny zakres usług diagnostycznych

Jednym z naszych priorytetów jest zapewnienie pacjentom dostępu do pełnego zakresu świadczeń zdrowotnych. Pragniemy, aby nowoczesna diagnostyka była dostępna dla dzieci bez względu na wiek czy problem zdrowotny, dlatego nasz zespół medyczny jest w pełnej gotowości przez 12 godzin na dobę.


Zdrowie dzieci pod okiem Specjalistów

Dokładamy wszelkich starań, aby nad zdrowiem najmłodszego pokolenia czuwała zaufana i doświadczona kadra specjalistów, której filarami są lekarze różnorodnych specjalizacji. Doskonale wiemy, że prawidłowe podejście do małego pacjenta to połowa sukcesu w procesie leczenia, dlatego nawiązanie bliskich relacji z dzieckiem uważamy za podstawowe zadanie. Tylko głębokie zaufanie oraz współpraca z rodzicami pozwoli pokonać chorobę i przywrócić zdrowie małemu pacjentowi. Naszą kadrę stanowi wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny cieszący się zaufaniem i sympatią pacjentów.

ZAUFANY PARTNER W OPIECE MEDYCZNEJ


Opieka pediatryczna

Zdrowie dzieci jest dla nas najważniejsze. Każdego dnia zapewniamy profesjonalną opiekę pediatryczną, przyjazną dla małego pacjenta. Naszym celem jest ochrona zdrowia dzieci, profilaktyka, edukacja zdrowotna rodziców, a przede wszystkim szybka i sprawna pomoc w chorobie. Zapewniamy możliwość wykonania szczepień zalecanych w Kalendarzu Szczepień Ochronnych Ministra Zdrowia, badania bilansowe oraz wizyty patronażowe. Dolnośląskie Centrum Dziecięce to ośrodek w którym uzyskasz pełną opiekę pediatryczną porady specjalistów zajmujących się opieką nad dziećmi od pierwszych dni życia do wieku młodzieńczego.


Poradnie specjalistyczne

Dziecięce centrum medyczne na każdym etapie leczenia gwarantuje najwyższy standard opieki. Niezależnie od wieku oraz stanu zdrowia pacjenta zapewniamy dostęp do lekarzy wielu specjalności: pediatry, kardiologa,, okulisty, endokrynologa, laryngologa, ortopedy, reumatologa, neurologa, dermatologa, diabetologa, psychiatry, psychologa, alergologa, chirurga, urologa, nefrologa, gastroenterologa a także opiekę dietetyka czy logopedy.


Diagnostyka

Integralną częścią procesu leczenia jest prawidłowa diagnostyka. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy nowoczesne metody diagnostyczne i oddajemy do Państwa dyspozycji najnowszej generacji sprzęt medyczny.

  • ultrasonograf kliniczny do kompleksowej diagnostyki obrazowej
  • audiometr kliniczny służący do subiektywnej metody badania słuchu oraz oceny progu słyszenia
  • tympanometr diagnostyczny do nieinwazyjnego badania słuchu
  • nasofaryngoskop /endoskop do badania górnych dróg oddechowych
  • foropter automatyczny do prawidłowej diagnostyki wad wzroku
  • perymetr pozwalający ocenić pole widzenia
  • autorefraktometr z keratometrem pozwalający na diagnostyka wad refrakcji oraz synoptofor do diagnostyki i leczenie zeza

Badania laboratoryjne

Diagnostyka laboratoryjna i mikrobiologiczna uważana jest za „koronę efektywnego leczenia”, dlatego każdy proces leczenia obejmuje również badania laboratoryjne. Naszym pacjentom zapewniamy dostęp do pełnej oferty badań, które pozwalają na wstępną ocenę stanu zdrowia małego pacjenta, a także całej rodziny.


Współpraca

Zaplanuj wizytę